Oborniki – Po opublikowaniu nagrania z monitoringu cmentarny wandal sam zgłosił się na Policję! Motyw 68-latka z okolic Poznania? Wcześniejszy konflikt ze zmarłym

Oborniccy Policjanci dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc w identyfikacji osoby odpowiedzialnej za niszczenie nagrobka na cmentarzu parafialnym w Ludomach. Sprawca sam wczoraj zgłosił się na Komendę.

Dzięki opublikowanemu nagraniu z monitoringu udało się ustalić sprawcę niszczenia mienia. Okazał się nim 68-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego, który w ciągu ostatnich dwóch lat dokonywał uszkodzeń nagrobka na ludomskim cmentarzu parafialnym. Mężczyzna usłyszał w sumie 7 zarzutów niszczenia mienia. W trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Swoje postępowanie tłumaczył wcześniejszym konfliktem ze zmarłym.

Za popełnione czyny odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pragniemy szczególne podziękowania skierować do przedstawicieli mediów, które na naszą prośbę rozpowszechniły wspomniany komunikat. Ich natychmiastowa i profesjonalna reakcja przyczyniła się w bardzo dużym stopniu do szybkiego ustalenia sprawcy.

Źródło: KPP Oborniki