Oborniki – Nie dostosował prędkości… Fordem uderzył w ciężarówkę!

W poniedziałek w Rogoźnie na ul. Piłsudskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pojazdu ciężarowego. W wyniku zderzenia pojazdów doszło  rozszczelnienia zbiornika z paliwem, z którego wyciekło ok. 500 litrów oleju napędowego.
  1
14 listopada br. ok. godz. 18:50 w Rogoźnie 22-letni kierowca osobowego Forda jadąc ul. Fabryczną nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych wskutek czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i przejeżdżając po pasie zieleni uderzył w bok jadącego ul. Piłsudskiego samochodu ciężarowego marki MAN wraz z naczepą. W wyniku zdarzenia z pojazdu MAN wyciekło ok. 500 litrów oleju napędowego. Na miejsce wezwano Specjalistyczną Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Krzesin, która po zakończeniu prowadzonych działań nie stwierdziła skażenia środowiska. W zdarzeniu nie było rannych. Przeprowadzone badania trzeźwości wskazały, że oboje kierowcy byli trzeźwi. 22 letniemu mieszkańcowi Rogoźna za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy.

W zabezpieczeniu zdarzenia udział brały jednostki OSP Rogoźno, PSP Oborniki oraz specjalistyczna jednostka PSP z Krzesin.

Źródło: KPP Oborniki