Oborniki – NOWE INFORMACJE: Śmiertelny wypadek pod Obornikami!

Oborniccy policjanci pod nadzorem Prokuratury ustalają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Ludomy. Potrącona została 65-letnia kobieta, która mimo podjętej reanimacji zmarła. Ruch pojazdów nad tym odcinku przez kilka godzin prowadzony był wahadłowo.

8 lutego br. około godz. 19.00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej, do którego doszło w obszarze zabudowanym na drodze powiatowej nr 2019P prowadzącej z miejscowości Ludomy do miejscowości Gorzewo.

308-155165

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Obornikach po przybyciu na miejsce, zastając uczestników zdarzenia natychmiast przystąpili do reanimacji potrąconej kobiety. Mimo podjętej resuscytacji nie udało się niestety przywrócić funkcji życiowych, piesza poniosła śmierć na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów do potrącenia 65-letniej mieszkanki Ludom doszło na prawym pasie ruchu podczas przechodzenia kobiety na drugą stronę jezdni. Kierująca pojazdem, 33-letnia mieszkanka gminy Rogoźno w chwili zdarzenia była trzeźwa. Ani ona ani jej pasażerowie nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Ruch na tym odcinku drogi był przez kilka godzin prowadzony wahadłowo.

Okoliczności wypadku wyjaśniają oborniccy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach. Źródło: KPP Oborniki