Oborniki – Policjantki uratowały życie desperatowi! 25-latek próbował popełnić samobójstwo przedawkowując leki!

Wczoraj funkcjonariuszki obornickiej Policji dzięki szybkiej i sprawnie przeprowadzonej interwencji uratowali życie 25-letniemu mężczyźnie, który zażył znaczne ilości leków. Zdecydowana reakcja i podjęte działania policjantek zapobiegły tragedii. 
8 stycznia br. w godzinach popołudniowych Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach odebrał niepokojący telefon. Podczas krótkiej rozmowy dzwoniący poinformował, że chce odebrać sobie życie i zażył znaczne ilości leków. Chwilę później telefon został wyłączony.
Zanim połączenie zostało przerwane mężczyzna wskazał iż znajduje się przy jednym z obornickich marketów. Natychmiast w powyższe miejsce skierowano patrol Policji, który prowadził zintensyfikowane działania poszukiwawcze. W wyniku podjętych czynności udało się szybko zlokalizować desperata. Z uwagi na pogarszający się stan psycho – fizyczny 25 latka funkcjonariuszki Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KPP Oborniki nie czekając na przyjazd karetki pogotowia ratunkowego przetransportowały mężczyznę do szpitala w Obornikach. Tam  niezwłocznie przekazały go zespołowi medycznemu.

Dzięki szybkiemu oraz profesjonalnemu działaniu policjantek udało się uratować kolejne ludzkie życie.