Oborniki – Policyjny pościg ulicami miasta

pocigPolicyjny pościg prowadzony ulicami Obornik zakończył się zatrzymaniem 20-letniego kierowcy. W trakcie ucieczki mężczyzna rażąco łamał wszystkie przepisy ruchu drogowego oraz próbował zepchnąć radiowóz z drogi.

13 marca br. około godz. 19:30 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji podjęli pościg za kierującym samochodem marki Opel Corsa, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Obornikach.

Kierujący oplem mężczyzna ignorował wszystkie sygnały i kontynuował ucieczkę ulicami Obornik w kierunku miejscowości Murowana Goślina. Mężczyzna podczas ucieczki łamał wszystkie możliwe przepisy ruchu drogowego.

Do zatrzymania uciekającego pojazdu włączyli się również policjanci z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie, którzy ustawili blokadę na drodze przed rondem w miejscowości Przebędowo. Mężczyzna jednak gwałtownie ominął radiowóz i kontynuował ucieczkę przez pole, a następnie wjechał ponownie na drogę W-187 w kierunku Obornik.

Podczas manewru wyprzedzenia przez radiowóz oznakowany – prowadzony przez obornickich mundurowych – kierujący samochodem marki Opel uderzając bokiem swojego samochodu w bok radiowozu próbował zepchnąć go z drogi. Po nie udanej próbie zepchnięcia radiowozu z drogi kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przydrożne pole.

Jak się okazało w samochodzie znajdowały się jeszcze cztery osoby w wieku od 17 do 20 lat. Żadna z osób nie odniosła obrażeń.

Kierującym okazał się 20-letni, mieszkaniec gminy Obornik, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy.
20-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Kryminalni przedstawili mężczyźnie zarzuty narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia cudzej rzeczy.

Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do  5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oborniki – Izabela Leśnik