Oborniki – Swój pijacki rajd skończył uderzając w drzewo!

W miniony poniedziałek w Rogoźnie na ul. Wągrowieckiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna doznał urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń ciała.

21 listopada br. o godz. 10:48 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o kierującym pojazdem marki Ford, który uderzył w przydrożne drzewo. Zdarzenie miało miejsce w Rogoźnie na ul. Wągrowieckiej. Policjanci na miejscu zastali 49 letniego mieszkańca gminy Rogoźno uwięzionego w zakleszczonym pojeździe. W wyniku działań ratowniczych OSP Rogoźno i Pruśce mężczyzna został uwolniony z wraku, a następnie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wskazało, iż kierowca miał 1,06 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
dsc02150
Został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono u niego uraz głowy oraz ogólne potłuczenia ciała. Wg wstępnych ustaleń policjantów mężczyzna kierując samochodem w stronę m. Rogoźno zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Z uwagi na fakt, iż pojazd zagrażał bezpieczeństwu ruchu i blokował pas jezdni został administracyjnie usunięty na parking strzeżony. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
dsc02149
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Sąd może orzec wobec mężczyzny grzywnę, karę ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Oborniki