Oborniki – Wspomnienie wypadków z minionego weekendu ku przestrodze! KIEROWCO NOGA Z GAZU!!! ZDJĘCIA

W miniony weekend na terenie powiatu obornickiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na ich zaistnienie wpływ miało niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz spożyty alkohol. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i rozważną jazdę.

Podczas minionego weekendu na terenie powiatu obornickiego doszło łącznie do 7 zdarzeń drogowych.

Wśród nich 17 lutego br. ok. godz. 18:50 w Obornikach na drodze krajowej nr 11 na wysokości wjazdu na most nad rzeką Warta na ul. Mostowej doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły 3 pojazdy osobowe. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji w rozmowach z uczestnikami i świadkami zdarzenia wstępnie ustalili, że 40-letni mieszkaniec Poznania kierując pojazdem marki Mercedes jadąc w kierunku Poznania w trakcie manewru wyprzedzania zjechał na lewy pas ruchu uderzając w tył jadącego prawidłowo przed nim pojazdu marki Fiat kierowanego przez 37-letnią mieszkankę gminy Oborniki. Następnie kierujący Mercedesem uderzył w bariery ochronne umiejscowione z lewej strony jezdni i po odbiciu się od nich zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo z przeciwka pojazdem marki Suzuki kierowanym przez 40-letniego mieszkańca gminy Oborniki. W wyniku zdarzenia kierujący Mercedesem i Suzuki zostali przetransportowani do szpitala celem przeprowadzenia niezbędnych badań lekarskich. W chwili zdarzenia w pojazdach nie było pasażerów, a kierujący byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku krajowej 11 był zablokowany przez ok. 2 godziny, w związku z czym zorganizowane zostały objazdy. Kierującemu Mercedesem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymano prawo jazdy.

Następnego dnia, tj. 18 lutego br. o godz. 7:45 patrol Policji udał się na zdarzenie drogowe w Obornikach na skrzyżowaniu ulic Czarnkowskiej i Kubiaka. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 56-letnia mieszkanka Czarnkowa kierowała pojazdem marki Ford jadąc ul. Czarnkowską w kierunku centrum. Na wysokości skrzyżowania z ul. Kubiaka kierująca pojazdem marki Fiat nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu uderzając w prawidłowo jadącego Forda. W wyniku zderzenia kierująca Fordem straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu znajdującego się po drugiej stronie drogi. Mimo, iż sprawca zdarzenia natychmiast oddalił się z miejsca bardzo szybko ustalono jego personalia. Okazała się nim 59-letnia mieszkanka gminy Oborniki, która w rozmowie przyznała się do spowodowania kolizji z innym pojazdem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zadecyduje Sąd.

Kilka godzin później 18 lutego o godz. 14:35 w miejscowości Dąbrówka Leśna na drodze wojewódzkiej W 178 na łuku drogi kierujący pojazdem osobowym marki Volvo nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, a następnie dachował. 26-latkowi mimo rozległych uszkodzeń pojazdu nic się nie stało.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach. Źródło: KPP Oborniki