Obroniki – 36-latek wraz z niepełnoletnimi wspólnikami okradał altanki działkowe w Rogoźnie!

Rogozińscy policjanci zatrzymali 36 – letniego mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże do co najmniej kilkunastu altanek na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Przemysława w Rogoźnie. Do zdarzeń dochodziło w grudniu 2016r. Zatrzymany wspólnie z nieletnimi mieszkańcami Rogoźna włamywał się do nich i kradł wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Liczba poszkodowanych ciągle rośnie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym.
6763848
Wszystko zaczęło się od zawiadomienia złożonego w Komisariacie Policji w Rogoźnie 30 grudnia. Poszkodowany poinformował wówczas, że nieznany sprawca dokonał włamania do jego altanki kradnąc z jej wnętrza sprzęt wędkarski. Funkcjonariusze przystąpili do pracy. Podjęte czynności operacyjno – rozpoznawcze pozwoliły dość szybko bo już 2 stycznia br. zatrzymać podejrzanego o to 36 letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy przebywał na terenie Rogoźna. W tym czasie do Komisariatu Policji w Rogoźnie zaczęły się zgłaszać kolejne osoby poszkodowane powyższymi przestępstwami. Podczas wstępnych ustaleń zatrzymany przyznał się do wielokrotnego popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu pod koniec 2016r. Podejrzany nie działał jednak w osamotnieniu. W przestępczym procederze współpracował z trzema nieletnimi mieszkańcami Rogoźna. Ich wiek to 14 i 15 lat. Cześć skradzionego mienia udało się odzyskać.
sam_2807
Mężczyźnie dotychczas przedstawiono 6 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 4 zarzuty dot. usiłowania kradzieży z włamaniem do altanek na terenie ogródków działkowych w Rogoźnie na ul. Polnej. Liczba ta nie jest zamknięta i cały czas zgłaszają się kolejne osoby. Za włamania i kradzieże dorosłemu włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 36-latek miał już na swoim koncie czyny o podobnym charakterze, za które został skazany, więc za popełnione czyny odpowiadał będzie teraz w warunkach recydywy. W sprawach nieletnich wspólników zostaną skierowane wnioski o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do Sądu Rodzinnego. Za swoje czyny odpowiedzą jako nieletni sprawcy czynów karalnych.
Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Rogoźnie zwracają się do właścicieli altanek mieszczących się na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych im. Przemysława w Rogoźnie przy ul. Polnej o sprawdzenie i kontrolę posiadanych zabudowań. W przypadku ujawnienia włamania w miesiącu grudzień 2016r. należy niezwłocznie udać się do Komisariatu Policji w Rogoźnie, ul. Krzyżaniaka 4 i zgłosić powyższy fakt. Z uwagi na rozwojowość sprawy policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów dla ujętych włamywaczy. Źródło: KPP Oborniki