Odpowiedzą za uszkodzenie mienia i groźby

Sprawcy gróźb karalnych, uszkodzenia mienia i naruszenia nietykalności cielesnej zostali zatrzymani przez policjantów z Witkowa i Gniezna. Mężczyźni z błahych powodów zaatakowali osoby siedzące w samochodzie. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Witkowie.
14 listopada 2020 roku około 19:00 do dwóch osób przebywających w samochodzie podeszło trzech mężczyzn, z których jeden z nich, po otwarciu drzwi kierowcy zaczął wymachiwać przedmiotem przypominającym broń palną. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Gdy mężczyźni znajdujący się w aucie próbowali odjechać sprawca trzymający broń oddał kilka strzałów w kierunku samochodu powodując uszkodzenie karoserii, natomiast drugi sprawca z tej grupy zabrał telefon komórkowy pasażerowi tego pojazdu. W etui komórki znajdowało się około 800 złotych, natomiast pokrzywdzony wartość telefonu wycenił na 1 500 złotych.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Witkowa i Gniezna. W przeciągu kilkunastu godzin zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 23 i 25 lat. Dwóch z nich to mieszkańcy Witkowa, trzeci jest mieszkańcem powiatu słupeckiego. W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione 800 złotych, a następnie zabezpieczyli pistolet zasilany gazem co2, na którego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. Telefon, jak wynika z ustaleń policjantów został zniszczony przez sprawców.

Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty dotyczące gróźb karalnych, uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej poniżej 7 dni, kolejny usłyszał zarzut gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia.

Przestępstwo zostało przez prokuratora w Słupcy zakwalifikowane jako działanie o charakterze chuligańskim. Kodeks karny przewiduje szczególną, surowszą odpowiedzialność wobec chuliganów. Kary dla tych przestępców są wyższe i nie mogą oni korzystać z wielu ułatwień i dobrodziejstw jakie przewidują przepisy prawa.

Po wykonanych czynnościach w dniu 16 listopada br. podejrzani zostali doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Słupcy z wnioskami o zastosowanie środków zapobiegawczych.

Źródło: http://wielkopolska.policja.gov.pl/