Ogólnopolski Bieg Zbąskich wśród najlepszych w Polsce

Organizatorzy Ogólnopolskiego Biegu Zbąskich mają powody do dumy: według rankingu jednego z największych internetowych portali o bieganiu „Maratony Polskie” jest to jedna z najlepszych imprez biegowych w Polsce w 2015 roku. Tym bardziej cieszy fakt, że ranking ustalali sami biegacze z całej Polski w internetowym głosowaniu, a to przecież ich opinia jest najbardziej wiarygodna, a także wiążąca: zobowiązuje nas do jeszcze większych starań, by wrześniowe zawody w Zbąszyniu były prawdziwym świętem wszystkich biegaczy. Bo okazuje się, że niewielkie miasto na zachodzie Polski ma bardzo wiele do zaoferowania: wielu docenia kameralność biegu i jego niepowtarzalną atmosferę. To w Zbąszyniu od wielu lat biegają całe rodziny, bo oprócz biegu głównego są organizowane biegi dziecięce i młodzieżowe.

Informujemy więc oficjalnie, że XXVIII Ogólnopolski Bieg Zbąskich otrzymał „WYRÓŻNIENIE 2015”!

W kategorii „Półmaratony kameralne – poniżej 1000 zawodników” zajęliśmy 10 miejsce w Polsce! Równocześnie zbąszyński bieg otrzymał „Certyfikat jakości” wraz z dedykacją: „Wyróżnienie zostało nadane na podstawie ogólnopolskiego głosowania dla udokumentowania doskonałej organizacji imprezy biegowej”.

W kategorii wszystkich polskich „Biegów dużych – od 500 do 999 zawodników” otrzymaliśmy 68% głosów biegaczy z całego kraju, a konkurencja była mocna: kandydowało do tytułu najlepszego prawie 80 imprez biegowych.

W kategorii „Biegi organizowane przez Kluby” z całej Polski zajął 19 miejsce (na 82 imprezy zgłoszone do tej kategorii). Przypomnijmy, że zbąszyński półmaraton dookoła jeziora Błędno organizowany jest przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji,  TKKF „Łabędź” Zbąszyń, Międzyszkolny Klub sportowy „Wicher” i Powiatowy Klub Sportowy MOS Zbąszyń

W kategorii wszystkich biegów organizowanych w Wielkopolsce zajął wysokie, 11 miejsce, bo przecież w naszym województwie – w najbliższej okolicy nawet – jest wiele świetnie zorganizowanych biegów, w których także zbąszyniacy chętnie biorą udział.

Bardzo cieszy takie kredyt zaufania do organizatorów, instytucji i organizacji wspierających bieg, rzeszy wolontariuszy: od przedszkolaka do zbąszyńskich seniorów, kibiców!

Tym wszystkim ludziom dobrej woli organizatorzy chcieliby podziękować raz jeszcze: dzięki Państwu nasz bieg został doceniony przez biegaczy. Po 28 latach ciężkiej pracy!

Dziękujemy! Do zobaczenia we wrześniu!

(Anita Rucioch-Gołek, TKKF „Łabędź” Zbąszyń)