Okradał swojego szefa. 44-latek został zatrzymany teraz grozi mu do 5 lat za kratkami

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ślesinie zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Skulsk, który przez ponad rok okradał swojego szefa, a przywłaszczone rzeczy sprzedawał na własna rękę. Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie o wartości 42 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.

44-latek pracował w firmie, która zaopatrywała sklepy w części rolnicze, samochodowe, elektryczne, hydrauliczne, a także rowery i materiały budowlane. Mężczyzna swój plan działania miał bardzo prosty – załadować auto dostawcze w rzeczy, które miały być dostarczane do sklepu, a wolną przestrzeń ładunkową wypełnić tym co będzie potrzebne do jego własnego interesu.

okradał swojego szefa 1

Każdy nielegalny proceder prędzej czy później się kończy, a sprawca odpowiada za niego przed Sądem. Tak też było i w tym przypadku. Właściciel firmy zauważył, że jego pracownik w aucie służbowym posiada przedmioty, które nie były umieszczone na liście przewozowym. Postanowił więc o tym powiadomić funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Ślesinie. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą.

Mężczyzna został zatrzymany, a na jego posesji odnaleziono skradzione akumulatory i opony rolnicze o wartości 2 tysięcy złotych. Policjanci wiedzieli, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Każdego dnia docierali do miejsc, w których 44-latek ukrywał skradzione rzeczy. Funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Ślesinie udało się w ten sposób odzyskać i zabezpieczyć mienie o wartości 42 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia. Źródło: KWP Poznań, Sebastian Wiśniewski/PG