Ostrów Wielkopolski – Fałszywy inkasent spisywał licznik, a w tym czasie jego wspólniczka ukradła 33tys zł i biżuterię!

Nieznany mężczyzna podał się za pracownika wodociągów i pod pretekstem pomiaru stanu liczników wody wszedł do mieszkania 88-letniej kobiety. Seniorce skradziono ok. 33 tysięcy złotych oraz biżuterię. Policjanci ponownie przestrzegają przed wpuszczaniem do domów osób nieznajomych, nawet jeśli powołują się na instytucję lub ważną sprawę.

Policjanci ostrowskiej komendy wyjaśniają sprawę kradzieży pieniędzy na szkodę 88-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj,16 sierpnia ok. godziny 12:30 do mieszkania 88-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego, wszedł mężczyzna podając się z pracownika wodociągów. Mężczyzna przekonał seniorkę, że musi w jej mieszkaniu dokonać pomiaru stanu liczników wody. Mężczyzna rzekomo odczytał stan liczników, gdy wychodził z mieszkania, w tym samym momencie seniorka zauważyła, że z pokoju wychodzi kobieta. Sprawcy szybko uciekli.

Jak ustalili policjanci sprawcy podczas pobytu w mieszkaniu odwrócili uwagę właścicielki, i w tym czasie skradli z mieszkania pieniądze w kwocie ok. 33 tysięcy złotych i biżuterię

Prosimy każdego, kto zauważy, w pobliżu osiedli, domostw lub mieszkań sąsiadów osoby podejrzane, aby powiadomili niezwłocznie Policję dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 997. Należy również pamiętać, że czujność sąsiedzka jest niezwykle ważna i może niejednego z nas uchronić przed kradzieżą, włamaniem lub inną sytuacją narażającą na straty.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przestępcy stosują różne metody, aby wyłudzić lub skraść nam pieniądze. Nie obdarzajmy nieznanych nam osób nadmiernym zaufaniem.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski