Ostrów Wielkopolski – Kradł prąd! Grozi mu do 5lat

Policjanci z Komisariatu Policji z Nowych Skalmierzyc ujawnili przypadek nielegalnego poboru energii. Sprawcy kradzieży grozi kara nawet 5 lat więzienia.

Kradzież prądu jest przestępstwem. Stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które wykorzystują nielegalne przyłącza. Ostrowscy policjanci cały czas prowadzą działania skierowane przeciwko tego typu przestępstwom.

Policjanci z Komisariatu Policji z Nowych Skalmierzyc na podstawie własnych informacji ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nielegalnie pobierany jest prąd. Policjanci w ubiegły poniedziałek, 11 lipca wraz z pracownikami zakładu energetycznego udali się na miejsce, gdzie zastali 38-letniego mężczyznę. Pracownicy zakładu energetycznego potwierdzili nielegalny pobór prądu. 38-letni mężczyzna przyznał się do kradzieży.

Za nielegalny pobór energii, mówiąc inaczej za kradzież prądu, mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia. Dotkliwa może być również kara nakładana przez ponoszący z tego tytułu straty zakład energetyczny.

Wszyscy musimy mieć świadomość, że osoby, które nielegalnie pobierają energię elektryczną swoim lekkomyślnym działaniem mogą doprowadzić do tragedii.

Każda nieuprawniona ingerencja w instalację elektryczną może doprowadzić do porażenia prądem lub pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową przyczynić się do wybuchu gazu i śmierci osób.

Źródło: KPP OstrówWielkopolski