Ostrów Wielkopolski – Okazją życia okazały się być zepsute laptopy i atrapa telefonu komórkowego!

Ostrowski policjant przyczynił się do zatrzymania oszustów, którzy w rejonie jednego z marketów handlowali zepsutym sprzętem niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni przedmioty oferowali w atrakcyjnych cenach jako działające, próbując „naciągnąć” nieświadomych kupujących.

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, na co dzień zajmujący się organizacją służby, 17 sierpnia br. korzystając z urlopu, postanowił zrobić zakupy w jednym z ostrowskich marketów. Na sklepowym parkingu zaczepili go dwaj mężczyźni, którzy oferowali mu do sprzedaży laptopy i telefon komórkowy twierdząc, że to kompletny i sprawny sprzęt. Jednak miejsce sprzedaży oraz zaskakująco atrakcyjna cena dawała do zrozumienia, że ze sprzętem jest coś nie tak. Pozostałe wątpliwości rozwiali mężczyźni, którzy potwierdzili, że sprzęt jest kradziony.

Policjant kontynuował rozmowę i dopytywał o szczegóły oferowanego elektronicznego sprzętu. Jednocześnie w międzyczasie powiadomił telefonicznie policjantów z Wydziału Kryminalnego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi 38 i 47-letni mieszkańcy jednego z wielkopolskich powiatów. Ustalono także trzeciego mężczyznę, który z nimi współdziałał.

Kryminalni sprawdzili sprzęt, który sprzedawali podejrzani. Były to niesprawne laptopy i atrapa telefonu komórkowego. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Grozi im za to nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski