Ostrów Wlkp. – kierujący pojazdem z ponad 3 promilami w organizmie !

Dzięki wzorowej postawie 25 i 31-latka, kolejny nietrzeźwy za kierownicą został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 35-latek odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, 5 lipca br. przed 21:00 otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy opla vectry, który został ujęty przez dwóch mężczyzn. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci.

Niepewne zachowanie na drodze, jazda po całej szerokości jezdni wzbudziło czujność kierującego 25-latka. Podejrzewając, że kierowca może być pijany, postanowił zmusić go do zatrzymania pojazdu. Kierujący oplem po pewnym czasie wjechał w osiedlową uliczkę i zatrzymał się. Zgłaszający tłumaczył, że podszedł do samochodu i wraz z innym mężczyzną zabrali kierującemu kluczyki i powiadomili Policję.

Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 35-latka. Ostrowianin trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej 25 i 31-latka kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.

Funkcjonariusze apelują o trzeźwość za kierownicą, pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie! Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla takich kierowców nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. 

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl