Ostrów Wlkp. – Pasażerowie w skrzyni ładunkowej

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Renault Trafic, którego kierowcą był 47-letni mężczyzna. Kierowca w części ładunkowej auta przewoził 4 pasażerów. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

11 lutego br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej, samochód marki Renault Trafic. Bus został zatrzymany w Nowych Skalmierzycach. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto i sprawdzić, co znajduje się w przestrzeni ładunkowej pojazdu.

Okazało się, że w samochodzie dostawczym znajdują się 4 osoby. Oprócz 47-letniego kierującego i dwóch pasażerów siedzących w kabinie pojazdu, aż 4 dodatkowe osoby jechały w przestrzeni ładunkowej niezgodnie z przepisami. Pasażerami, siedzącymi na podłodze w skrzyni ładunkowej auta, byli mężczyźni z powiatu ostrowskiego w wieku od 30-46 lat. Samochód nie posiadał wyposażenia pozwalającego legalnie przewozić taką liczę osób.

47-letniemu mężczyźnie z powiatu ostrowskiego, który prowadził samochód, zatrzymano prawo jazdy. O dalszym losie kierującego zadecyduje sąd.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Ostrów Wlkp. / Patrycja Lichtarowicz