Ostrów Wlkp.- policjanci z drogówki ruszyli z tematyką profilaktyczną

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w pikniku miłośników marki BMW, które odbyło się na lotnisku w Michałkowie. Zainteresowani mogli obejrzeć nieoznakowany radiowóz drogówki i porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie na drodze.

308-258268 308-258269 308-258270

Policjanci na zaproszenie organizatora uczestniczyli w pikniku miłośników samochodów marki BMW, które odbyło się w niedzielę na lotnisku w Michałkowie. W trakcie trwania imprezy policjanci umożliwili uczestnikom obejrzenie policyjnego, nieoznakowanego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego. Można było zasiąść w fotelu jednego z najnowszych i najszybszych w Ostrowie Wielkopolskim pojazdów policyjnych a nawet zajrzeć pod jego maskę.

To jedno z kolejnych działań profilaktycznych ostrowskiej Policji. Policjanci przy wielu okazjach spotykają się ze społeczeństwem, promując szeroko pojęte bezpieczeństwo, w tym w szczególności trzeźwość za kierownicą i bezpieczne zachowania na drodze. Z możliwości oglądania radiowozu cieszyły się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Tym bardziej, że wizyta policjantów to także możliwość porozmawiania z doświadczonymi funkcjonariuszami drogówki o bezpieczeństwie na drodze, istotnych przepisach dotyczących kierowania, wyposażenia pojazdu i aktualnych zagrożeniach, z czego skorzystało wielu uczestników pikniku.

źródło: wielkopolska.policja.gov.pl