Ostrów Wlkp. – Wpadli na podwójnym gazie!

Ostrowscy policjanci zatrzymali ośmiu kierowców „na podwójnym gazie”. W jednym przypadku, do zatrzymania doszło dzięki godnej pochwały obywatelskiej postawie dwóch mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego.

14 maja, ok. godziny 9:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z polecenia oficera dyżurnego udali się do Jankowa Przygodzkiego, gdzie zgłaszający ujęli nietrzeźwego mężczyznę. 22 i 27-latek jadąc samochodem zauważyli przed sobą mężczyznę kierującego motorowerem, który jechał od lewej do prawej krawędzi jezdni. Po zatrzymaniu się pojazdu podeszli do motorowerzysty i wyczuli od niego woń alkoholu. Natychmiast powiadomili policję. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 43-latek w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że jechał od prawej do lewej krawędzi, ponieważ sprawdzał zawieszenie pojazdu.

Tego samego dnia ok. godziny 20:00 ostrowska drogówka zatrzymała do kontroli 58-latka. Mężczyzna oświadczył, że nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane około 10 lat temu. Policjanci sprawdzili w policyjnych bazach danych uprawnienia mężczyzny-okazało się, że kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący od 2005 roku do 2008 roku. Dodatkowo badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu.

Także, kierowca opla corsy zdecydował się na jazdę „na podwójnym gazie”. 27-latek został zatrzymany na ulicy Wrocławskiej w Ostrowie Wielkopolskim w związku z przekroczeniem prędkości. Badanie stanu trzeźwości wykazało, 1.08 promila alkoholu.

Nie tylko kierowcy samochodów wsiadają po alkoholu za kierownicę. Ostrowscy policjanci w miniony weekend zatrzymali także 5 nietrzeźwych rowerzystów- m.in. rowerem po drodze publicznej poruszał się 70-latek, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu. Rekordzistą okazał się 42-latek, mający ponad 2 promile alkoholu.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które może grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.