Ostrów Wlkp. – Wykorzystując nieuwagę okradły mieszkanie

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wlkp. ustalili i zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzież ponad tysiąca złotych z jednego z mieszkań na terenie miasta. Podejrzane wykorzystały chwilę nieuwagi właścicielki mieszkania, która wpuściła je do środka. Teraz zatrzymanym kobietom grozi do 5 lat więzienia.

19 lutego br. do jednego z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim zapukały dwie kobiety. Drzwi otworzyła im 73-letnia ostrowianka, którą jedna z kobiet poprosiła o szklankę wody, gdyż jak oświadczyła, musi popić tabletkę. Najwyraźniej nieznajoma musiała wzbudzić zaufanie, ponieważ 73-latka wpuściła ją do środka. Chwilę później okazało się, że druga z kobiet także weszła do mieszkania. Następnie obie oferowały ostrowiance kupno koca. Jednak kobieta odmówiła i wyprosiła je z mieszkania. Po chwili jednak, 73-latka zorientowała się, że z pokoju zniknęło 1200 złotych.

Pokrzywdzona powiadomiła natychmiast dyżurnego ostrowskiej komendy. Przybyłym na miejsce policjantom, seniorka podała dokładny rysopis podejrzewanych o kradzież kobiet.

Zebrane w tej sprawie informacje doprowadziły policjantów do kobiet mogących mieć związek z tym zdarzeniem. 73-latka bez wahania rozpoznała kobiety, które dzień wcześniej przebywały w jej domu. Okazały się nimi 26 i 49-latka, mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Za to przestępstwo podejrzane usłyszały zarzut kradzieży, za co może im grozić 5 lat więzienia.

Policja ponawia apele aby nie wpuszczać nieznanych osób do mieszkania, nawet jeśli zamierzamy im w jakiś sposób pomóc. Cały czas zdarza się, że dobre serce i chęć niesienia pomocy może nas drogo kosztować.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Ostrów Wlkp. / Małgorzata Łusiak