Ostrzeszów – Karambol na krajowej jedenastce

Na drodze krajowej nr 11 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sześciu pojazdów. Policjanci ustalili, że sprawcą kolizji był kierujący ciężarówką marki volvo wraz z naczepą, który nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył pojazdu ciężarowego również marki volvo. Siła uderzenia była na tyle duża, że pokrzywdzona ciężarówka przemieściła się i uderzyła w tył samochodu dostawczego marki mercedes, który następnie uderzył w poprzedzający go pojazd dostawczy marki citroen jumper. Ten z kolei najechał na tył osobówki marki ford focus. W zdarzeniu uczestniczył także pojazd ciężarowy marki renault wraz z naczepą, którego kierujący najechał na tył pojazdu sprawcy, tj. ciężarówki marki volvo.  
20161012_072411

Po godzinie 6:30 (12.10.2016r.) dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem sześciu pojazdów, do którego doszło na krajowej jedenastce w miejscowości Rogaszyce.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane dwa patrole policyjne Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przekazali, że sprawcą kolizji był 30-letni mężczyzna (mieszkaniec województwa śląskiego) kierujący samochodem ciężarowym marki volvo wraz z naczepą. Sprawca nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył również samochodu ciężarowego marki volvo wraz z naczepą, którym kierował 51-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu jarocińskiego). Siła uderzenia pojazdów była na tyle duża, że ciężarówka przemieściła się i uderzyła w tył poprzedzającego pojazdu dostawczego marki mercedes sprinter, którym kierował 35-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu szamotulskiego).

20161012_072615

Dostawczy mercedes również się przemieścił i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu dostawczego marki citroen jumper, którym kierował 59-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Dostawczy także się przemieścił i najechał na tył samochodu osobowego marki ford focus. Osobówką kierował 31-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra.
W zdarzeniu udział brał także pojazd ciężarowy marki renault wraz z naczepą, którym kierował 40-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Mężczyzna nie zachował odpowiedniej prędkości jazdy do panujących warunków drogowych i uderzył w tył pojazdu sprawcy kolizji.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku kolizji drogowej jeden z kierujących doznał lekkich obrażeń ciała i załoga Pogotowia Ratunkowego w Ostrzeszowie na miejscu udzieliła mu pomocy medycznej.

Policjanci wobec 30-latka skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie. Także wniosek o ukaranie do ostrzeszowskiego Sądu zostanie skierowany przeciwko 40-letniemu mieszkańcowi powiatu średzkiego, który najechał na tył pojazdu ciężarowego marki volvo wraz z naczepą. Stróże prawa obu mężczyznom zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Źródło: KPP Ostrzeszów