Ostrzeszów – Nie lubię poniedziałku… 3 wypadki w ciągu 20 minut

W poniedziałek 30 maja 2016 r. w ciągu zaledwie 20 minut do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie wpłynęły 3 zgłoszenia dotyczące wypadków komunikacyjnych.

O godzinie 14:08 Dyżurny Stanowiska kierowania odebrał telefon mówiący o wypadku na Drodze Krajowej nr 11 w Ostrzeszowie. W zdarzeniu tym brały udział 2 samochody osobowe oraz samochód ciężarowy – laweta. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby, jednak po zaopatrzeniu ich przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenie.

20160530_145824

Już minutę później wpłynęło kolejne zgłoszenie – wypadek samochodu osobowego i ciągnika rolniczego w miejscowości Bobrowniki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się jednak, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdu, który na skutek zdarzenia uderzył w drzewo, sam wydostał się z jego wnętrza. Natomiast osobę podróżującą drugim samochodem ratownicy musieli uwalniać przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Po przekazaniu poszkodowanych Zespołowi Ratownictwa Medycznego zostali oni przewiezieni do szpitala.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Godzina 14:28 przyniosła następne zgłoszenie, tym razem z miejscowości Rojów. Tam w zdarzeniu drogowym na Drodze Wojewódzkiej 449 brały udział trzy samochody osobowe w skutek czego przewiezione do szpitala zostały 2 osoby.

W związku z nietypową mnogością podobnych zdarzeń znów nieoceniona okazała się pomoc ratowników z OSP. Do zdarzeń zostali także zadysponowania D-ca JRG oraz Z-ca D-cy JRG.

Źródło: PSP Ostrzeszów
Opracował:  mł. asp. Patryk Moś
Zdjęcia:  JRG Ostrzeszów