Ostrzeszów – Pijany chciał dostać do mieszkania partnerki, zadzwonił do Straży Pożarnej z fałszywym zgłoszeniem!

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą czynności wyjaśniające w kierunku wywołania fałszywego alarmu przeciwko mężczyźnie, który pod pretekstem wejścia do mieszkania swojej partnerki powiadomił Straż Pożarną o podejrzeniu zaczadzenia mieszkania. 

W minioną niedzielę (04.09.2016r.) dyżurny Policji dwukrotnie kierował patrole do jednego z prywatnych mieszkań na terenie Ostrzeszowa w związku z awanturującym się 28-letni mężczyzną (mieszkaniec Ostrzeszowa).

Po godzinie 15:00 kobieta zgłosiła, że jej nietrzeźwy partner awanturuje się, przez co zmuszona była opuścić miejsce zamieszkania. Sprawca przed przybyciem funkcjonariuszy na miejsce interwencji oddalił się z mieszkania. Policjanci poinformowali zgłaszającą o dalszym postępowania z chwilą, gdy dojdzie do podobnej sytuacji. Godzinę później kobieta ponownie zgłosiła interwencję wobec swojego partnera, który powrócił do mieszkania i zachowuje się agresywnie. Na miejscu policjanci zastali 28-letniego mężczyznę (mieszkaniec Ostrzeszowa), który w obecności funkcjonariuszy zobowiązał się do zachowania spokoju oraz opuścił mieszkanie oznajmiając, że będzie nocował w domu swoich krewnych.

Po godzinie 1:00 (05.9.2016r.) dyżurny Straży Pożarnej powiadomił, że mężczyzna zgłosił podejrzenie zaczadzenia mieszkania. Jak się okazało był to tylko pretekst, aby dostać się do mieszkania partnerki. Policjanci przeciwko 28-letniumu sprawcy skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie  w kierunku wykroczenia wywołania fałszywego alarmu.