Ostrzeszów – Usiłowali oszukać firmę telekomunikacyjną

Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, zatrzymali dwóch mężczyzn. Przy użyciu technik internetowych weszli oni w posiadanie fikcyjnych danych osobowych. Na ich podstawie zawarli dwie umowy z firmą oferującą usługi telekomunikacyjne i zamówili dwa telefony komórkowe warte ponad 7000 zł. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Podejrzani to mężczyźni w wieku 33 i 35 lat. Przy użyciu technik internetowych, pozyskali fikcyjne dane osobowe, którymi posłużyli się do zawarcia dwóch umów w zakresie usług telekomunikacyjnych z jedną z firm. Ponadto sprawcy na podstawie zawartych umów, zamówili dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 7200 zł. Urządzenia miały być im dostarczone za pośrednictwem firmy kurierskiej pod wskazany adres w Ostrzeszowie.

22 lutego 2016 r. policjanci zatrzymali mężczyzn, a następnie osadzili w policyjnym areszcie. Zatrzymani byli już notowani za podobne oszustwa. Następnego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa, podrobienia dokumentów oraz posługiwania się fałszywymi danymi. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Ostrzeszów / Ewa Jakubowska