Ostrzeszów – Z OSTATNIEJ CHWILI: Śmiertelne potrącenie pieszego na drodze wojewódzkiej!

W powiecie ostrzeszowski, na drodze wojewódzkiej numer 449 w miejscowości Bukownica doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna chcąc przejść na drugą stronę jezdni nie upewnił się czy bezpiecznie może przejść i wtargnął wprost pod nadjeżdżający samochód osobowy marki bmw. W wyniku potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. 
ostrz wypadek

Po godzinie 7:40 (25.10.2016r.) dyżurny ostrzeszowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby pieszej w miejscowości Bukownica na drodze wojewódzkiej nr 449.

Skierowani policjanci na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 68-letni mężczyzna (mieszkaniec powiatu kaliskiego) wychodząc zza zaparkowanego autokaru, nie obserwował należycie drogi i wtargnął na pas jezdni wprost pod nadjeżdżający od strony miejscowości Ostrzeszowa samochód marki bmw. Pojazdem kierował 40-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Pierzy w wyniku odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego, był trzeźwy. Na miejscu wypadku obecny był także Prokurator Rejonowy w Ostrzeszowie, który polecił zwłoki zabezpieczyć do sekcji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Źródło: KPP Ostrzeszów