„Kreatywny” hydraulik słyszał 22 zarzuty! Oszukał znajomych i rodzinę na prawie 200 tysięcy! Grozi mu do 8 lat za kratkami

22 zarzuty oszustw dokonanych na swoich krewnych i znajomych ogłosili policjanci z Leszna 41-letniemu mieszkańcowi gminy Rydzyna. Mężczyzna nakłonił pięć osób na zaciągnięcie pożyczek i kredytów na łączną kwotę ponad 170 tysięcy złotych. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Jesienią 2016 roku do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zgłosiło się kilku mieszkańców gminy Rydzyna, informując, że padli ofiarą oszustw.

Z złożonych zawiadomień o przestępstwie wynikało, że od początku 2014 roku do końca 2015 roku wszyscy za namową znanej im osoby zaciągnęli pożyczki i kredyty w bankach oraz firmach świadczących usługi finansowe. Ich spłatę miał regulować znajomy, który potrzebował pieniędzy na rzekome założenie własnej działalności gospodarczej polegającej na instalatorstwie wodno – kanalizacyjnym.

We wszystkich przypadkach pożyczkobiorcy w towarzystwie mężczyzny udali się do stosownych instytucji, a następnie zaciągnęli kredyty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łączna suma zaciągniętych pożyczek wyniosła ponad 170 tysięcy złotych.

Jak ustalono osobą wprowadzającą w błąd niezbyt zamożne osoby był 41-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Dodatkowo wykorzystał on niezdolność niektórych pokrzywdzonych do pojmowania jakie w konsekwencji czekają je skutki prawne.

13 lutego br. policjanci ogłosili 41-latkowi 22 zarzuty oszustw na szkodę pięciu pokrzywdzonych. Jak podejrzany przyznał policjantom pieniądze przeznaczył na spłatę zaległości oraz bieżące wydatki. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Monika Żymełka