Oszukiwała ludzi z całej Polski i wyłudzała kredyty! Daria Z. z Chojnic dzięki akcji Rutkowskiego trafiła do aresztu! FILM

W piątek po południu do spokojnych Chojnic wjechała prowadzona przez najsłynniejszego właściciela biura detektywistycznego w Polsce kawalkada samochodów. Pojazdy skierowały się pod niepozorny dom, w którym ukrywała się Daria Z, właścicielka firmy XYZ, oferującej produkty finansowe.

To właśnie ona oszukała ludzi na co najmniej 2 mln zł, załatwiając im kredyty, które następnie przejmowała. Wśród poszkodowanych jest m.in 62-letnia emerytka, którą Daria Z. oszukała na 530 000; kolejna starsza, blisko 70 -letnia kobieta ma kredyt w banku na ponad 600 000 zł, a do tego dołączyły osoby poszkodowane na kolejne liczące setki tysięcy złotych kredyty. Wobec wielu z nich banki toczą już postępowania egzekucyjne. Wśród oszukanych są pracownicy Szpitala  Wojskowego we Wrocławiu.

31957331_526879301039405_2435732458151346176_n

Prosimy wszystkie osoby poszkodowane przez Darię Z. i firmę XYZ Ltd sp.zoo o kontakt z biurem pod numer 600 007 007. Chcemy pokazać skale oszustw i jednoczącej podejmujemy pełna współpracę z policją żeby doprowadzić do postawienia przed sądem oszustki – mówi Krzysztof Rutkowski.

Determinacja detektywa doprowadziła do przyjazdu na miejsce zamieszkania Darii Z. policji.  W kolejnych artykułach opiszemy kulisy oszustwa oraz pokażemy filmy z działań biura Rutkowski w Chojnicach.

W piątek wieczorem Daria Z. została przekazana przez Krzysztofa Rutkowskiego do dyspozycji policji. Poszkodowani emeryci zareagowali oklaskami.

Dziękuje policjantom z Komendy Powiatowej w Chojnicach i Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku za profesjonalne podejście do sprawy ze szczególnym uwzględnieniem Pani Naczelnik Wydziału Przestępczości Gospodarczej KPP Chojnice – mówi po zatrzymaniu Darii Z. Krzysztof Rutkowski.

Jak dowiedział się portal naszaWielkopolska.pl, po brawurowej akcji odnalezienia i przekazania policji Darii Z., która oszukała emerytów, rencistów i pracowników szpitala wojskowego we Wrocławiu na kwotę 2 000 000 zł do Krzysztofa Rutkowskiego zgłaszają się kolejne osoby, wykorzystanie przez oszustkę. W niedzielę po południu sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanej środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania. 

Po piątkowej akcji, podczas której zlokalizowaliśmy i przekazaliśmy policji Darię Z., która oszukała ludzi na blisko  2 000 000 zł do mojego biura zgłosiły się kolejne poszkodowane przez nią osoby – relacjonuje Krzysztof Rutkowski, właściciel najsłynniejszego biura detektywistycznego w Polsce. Aż trudno w to uwierzyć, ale Daria Z. oszukała trzyosobową rodzinę na 700 000 zł; wśród jej ofiar znalazła się
także matka, której brakowało na wychowanie dziecka. Daria Z. wyłudziła od niej kredyt na 40 000 zł. – dodaje Rutkowski.

Jak się dowiedzieliśmy w niedzielę, 6 maja o godz. 13 Daria Z. została doprowadzona do prokuratury i przekazana sądowi, który o godz. 15.00 podejmie decyzje o areszcie dla Darii Z. Po kilku godzinach Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanej środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztowania

Prosimy wszystkie osoby poszkodowane przez Darię Z. i firmę XYZ Ltd sp.zoo o kontakt z biurem pod numer 600 007 007. Deklarujemy pełną współpracę z policją żeby doprowadzić do postawienia przed sądem oszustki – po raz kolejny Krzysztof Rutkowski.