Oszust budowlany Krzysztof Kamyszek zatrzymany! Oszukał również Ciebie? UDOSTĘPNIJ!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 29 sierpnia br. mężczyznę podejrzewanego o oszustwa. 40-latek zamieszczał ogłoszenia na portalach internetowych oferując usługi remontowo-budowlane. Po nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi klientami, przyjeżdżał do nich, aby wykonać niezbędne pomiary. Następnie szacował przybliżony koszt remontu i inkasował zaliczki na poczet materiałów budowlanych. Były to kwoty od 2 do 6 tys. złotych. Na umowie podpisywał się fikcyjnymi danymi jako Krzysztof Kamyszek. Po otrzymaniu pieniędzy kontakt się urywał.

Trzy poszkodowane osoby, które zgłosiły się do policjantów, straciły po kilka tysięcy złotych. Mężczyzna starał się dobrze zacierać za sobą ślady. Często zmieniał numery telefonów oraz aparaty telefoniczne. Gdy była taka potrzeba przenosił się również z miejsca na miejsce. Jednak prowadzący sprawę nie dali się zwieść. Ustalili aktualny adres zamieszkania poszukiwanego. Został zatrzymany na północy Wielkopolski. Usłyszał zarzut oszustwa, za który Kodeks Karny przewiduje do 8 lat więzienia.

W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Osoby, które mogły zostać oszukane w podobny sposób prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę pod numerami telefonów 61 841 31 91 lub 61 841 31 90 czynnymi w godzinach 7.30-15.30.