KRAJ – Oszustwo stulecia w Kutnie: Ukradł telefony na 3,7 miliona zł. Zatrzymał go Krzysztof Rutkowski

Robert F. nie spodziewał się, że w niedzielny wieczór do jego domu zawita Krzysztof Rutowski wraz ze swoimi ludźmi i zaprowadzi wprost w ręce stróżów prawa. Ten karany już więzieniem za wyłudzenia oszust tym razem ukradł przedsiębiorcom telefony za ok. 3 700 000 zł.

1491767878_9bf31c7ff062936a96d3c8bd1f8f2ff3

Akcja była błyskawiczna. Poszkodowani zgłosili się do mnie o pomoc w niedzielę o godz. 17:00 – tłumaczy właściciel biura detektywistycznego.

– Natychmiast znaleźliśmy się w Kutnie, namierzyliśmy człowieka, zabezpieczyliśmy towar, a jego samego oddaliśmy w ręce policji –  mówi Krzysztof Rutkowski.

W trakcie działań okazało się, że większość telefonów została przez oszusta sprzedana, natomiast udało odzyskać się komputery.

Zatrzymany tłumaczył się, że jest uzależniony od hazardu. Ale nie tłumaczy to wydania wszystkich pieniędzy za kradziony sprzęt. Sprawę biuro Krzysztofa Rutkowskiego będzie prowadzić aż do wyjaśnienia tej tajemnicy.

To druga w ostatnim miesiącu akcja Krzysztofa Rutkowskiego na terenie Kutna. Tak, jak w pierwszym przypadku, kradzieży odzieży na 200 tysięcy złotych,  tak i  w tym przypadku Krzysztof Rutkowski dziękuje policjantom z Kutna za profesjonalne i natychmiastowe podjęcie działań pomimo tego, że jest niedziela.