Pierwsze podsumowanie długiego weekendu

Część długiego, majowego weekendu za nami. Czas więc na pierwsze podsumowania …

1 maja br., około godz. 09.35, policjanci drogówki w Pyszącej zauważyli samochód VW Golf, który miał zamontowaną zmniejszoną tablicę rejestracyjną w miejscu konstrukcyjnie przeznaczonym do umieszczenia pełnowymiarowej tablicy. Mundurowi postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Jednak kierujący VW gwałtownie przyspieszył, kiedy funkcjonariusze dawali mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. W tej sytuacji policjanci ruszyli w krótki pościg. Kierujący golfem szybko, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Następnie wyszedł z pojazdu i próbował kontynuować ucieczkę. Policjanci zatrzymali go po krótkim pieszym pościgu. Kierującym VW okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp., który był trzeźwy, ale w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Także wczoraj 1 maja, niecałe dwie godziny wcześniej, bo o 07.50, w Drzonku policjanci drogówki ujawnili pirata drogowego, który nadmiernie przekroczył prędkość. 76-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierując samochodem marki Hyundai Tucson, nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, pędził przez wieś z prędkością 113 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na trzy miesiące. Ponadto ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Tzw. długi majowy weekend trwa. Policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne, które przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych osób, z którymi przebywamy i spędzamy wolny czas.

źródło : srem.policja.gov.pl