Trzcianka – Pijany 26-latek groził swojej 64-letniej sąsiadce po czym podpalił jej drzwi! Trafił do aresztu!

Zarzut kierowania gróźb karalnych i podpalenia drzwi do mieszkania sąsiadki usłyszał 26 – letni mieszkaniec gminy Trzcianka. We wtorek sąd zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny 2-miesięcznego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kilka lat pobytu za kratkami.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę tj. 28 stycznia br. Około godziny 23.20 policjanci z trzcianeckiego komisariatu udali się do jednej z kamienic w Trzciance, gdzie 64 – letnia kobieta zgłasza podpalenie drzwi do swojego mieszkania. Z ustaleń mundurowych będących na miejscu wynikało, że sprawca polał drzwi i znajdujący się przy nich dywan substancją łatwopalną, a następnie podpalił. Kobieta próbowała sama ugasić płomień, lecz bezskutecznie, dlatego poprosiła o pomoc pozostałych mieszkańców. Na miejsce wezwano Straż Pożarną oraz Pogotowie.

Policjanci w ciągu kilku minut ustalili sprawcę podpalenia. W ich ręce trafił 26 – letni sąsiad pokrzywdzonej. Mężczyzna był zdziwiony wizytą policjantów w domu. Oświadczył, że nie wie co się dzieje. Mundurowi wyczuwali od niego woń alkoholu z ust. Badanie wykazało, iż miał prawie 2 promile. Niezwłocznie został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych wobec sąsiadki oraz wywołania pożaru bezpośrednio zagrażającego zdrowiu, a nawet życiu pozostałych mieszkańców kamienicy. Na wniosek śledczych z trzcianeckiego komisariatu oraz prokuratora, sąd we wtorek aresztował podpalacza na dwa miesiące.