Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na terenie firmy w Szamotułach! Miał blisko 2 promile!

Zarzut kierowania samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości usłyszał 45-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Podejrzewany o popełnienie przestępstwa został zatrzymany dzięki reakcji świadków.

W miniony piątek 3 marca br., przed godziną 23 dyżurny szamotulskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na terenie jednej z firm w Szamotułach znajduje się mężczyzna, który kierował samochodem ciężarowym będąc pod wpływem alkoholu.

Na miejscu policjanci ustalili świadków zdarzenia. Z ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem ciężarowym marki Renault Magnum, gdy przyjechał do firmy, przed wjechaniem na teren zakładu zachowywał się jakby był pod wpływem alkoholu. Zachowywał się nerwowo, miał zachwiania równowagi, wypowiadał się nieskładnie.

Policjanci ustalili, iż kierujący samochodem, to 45-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i doprowadzili do do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Po wytrzeźwieniu 45-latka oraz po przesłuchaniu świadków zdarzenia, mężczyźnie przedstawiono zarzut. 45-latek nie przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Sprawę wyjaśniają policjanci z szamotulskiej dochodzeniówki. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia. Źródło: KPP Szamotuły