Piła – 51-latka jechała skradzionym Audi A8

a8aFunkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali kobietę kierującą samochodem marki Audi A8, który jak się okazało został skradziony na terenie Niemiec. Teraz zatrzymanej za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 15 marca 2016 r. dyżurny pilskiej komendy otrzymał komunikat, że w kierunki Piły od strony Szczecina może poruszać się samochód marki Audi A8 na niemieckich numerach rejestracyjnych, który został skradziony na terenie Niemiec. Powyższa informacja została przekazana do policjantów pełniących służbę na terenie powiatu pilskiego.

O godzinie 13.50 w Pile na ul. Bydgoskiej policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji zauważyli samochód marki Audi A8, którym kierowała kobieta. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Kierowała nim 51 – letnia mieszkanka gminy Starowa Góra w województwie łódzkim.

Jak się okazało auto było kradzione na terenie Niemiec. Zostało zabezpieczone. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Teraz grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła – kom. Andrzej Latosiński