Piła – Czyżby chorobliwa zazdrość była motywem brutalnego pobicia?

Pod jednym z pilskich sklepów doszło do pobicia mężczyzny przy użyciu metalowej rurki zakończonej ostrymi krawędziami. Pokrzywdzony w poważnymi obrażeniami twarzoczaszki trafił do szpitala. Sprawcy zostali zatrzymani przez pilskich policjantów i usłyszeli zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Do zdarzenia doszło w dniu 30 sierpnia br. przy ul. Wiosny Ludów w Pile. Mężczyźni przypadkowo spotkali się pod jednym z pilskich sklepów. Podejrzanym w sprawie towarzyszyła  kobieta, która nawiązała rozmowę z pokrzywdzonym co nie spodobało się jednemu z młodych oprawców. Między stronami doszło do szarpaniny, która zakończyła się kopaniem przez sprawców  pokrzywdzonego po całym ciele oraz zadawaniem mu ciosów rurką zakończoną ostrymi krawędziami, którą jeden z bijących wyrwał z ziemi.

Pokrzywdzony z licznymi, poważnymi obrażeniami twarzoczaszki został przewieziony karetką pogotowia do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Po upływie niecałej doby od przyjęcia zawiadomienia o tym przestępstwie sprawcy, dwaj młodzi mieszkańcy Piły w wieku 21 i 26 lat, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KPP w Pile.  Został im ogłoszony zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, przyznali się do zarzucanego im czynu i wyrazili chęć do dobrowolnego poddania się karze.

Pilscy śledczy wystąpili dodatkowo do Prokuratury Rejonowej w Pile z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych. Prokurator przychylił się do wniosku policjantów stosując wobec obu mężczyzn dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego.

Podejrzanym za popełniony czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła