Piła – Kosztowo – Śmiertelny wypadek na skraju dróg K10 i S10. Zginęła 47-letnia mieszkanka Piły!

Wczoraj w godzinach wczesnopopołudniowych w miejscowości Kosztowo, gmina Wyrzysk, doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Pile pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

 piła wypadek1
19 października br. około godz. 12.40 w miejscowości Kosztowo kierująca samochodem m-ki Seat Ibiza wyjeżdżając z drogi podporządkowanej prowadzącej do Wyrzyska (była droga K10) na drogę krajową S10 wjechała pod jadący od strony Piły w kierunku Bydgoszczy samochód ciężarowy m-ki Volvo z naczepą.

W wyniku tego wypadku śmierć poniosła 47-letnia mieszkanka Piły kierująca samochodem osobowym. Kierujący zespołem pojazdów 51-letni mieszkaniec Bydgoszczy nie odniósł obrażeń, w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W czasie, gdy doszło do wypadku warunki atmosferyczne były trudne z uwagi na intensywne opady deszczu, jezdnia była mokra, pokryta kałużami. Dodatkowo na trasie było duże natężeniu ruchu.

Policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i bezpieczną jazdę. 

Pamiętajmy, że mamy tylko jedno życie więc szanujmy je i dbajmy o zdrowie i życie swoje i  innych – zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy maksymalną ostrożność, dostosujmy jazdę do panujących warunków atmosferycznych by zapobiec kolejnym, niepotrzebnym tragediom.