Piła – Kryminalni zatrzymali 16-latka za akty wandalizmu

Jeszcze w trakcie wakacyjnej przerwy nieletni mieszkaniec Piły uszkodził dwa samochody, drzwi do klatki schodowej, a także dokonał kradzieży tablicy rejestracyjnej. W sprawę zaangażowali się pilscy policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę 4.800 zł. Z uwagi na fakt, że sprawca jest niepełnoletni, o jego losie zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Obecnie nieletni przebywa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Do zdarzeń doszło w dniach od 25 do 28 sierpnia br. na terenie Piły. W jednym z przypadków sprawca wszedł na samochód i w ten sposób zniszczył bagażnik oraz dach VW Passat, a także dokonał kradzieży tablicy rejestracyjnej od tego pojazdu. Kolejnym aktem wandalizmu było zniszczenie samochodu Seata Toledo, w którego sprawca kopał i uderzał. Policja także odnotowała zgłoszenie o pokopaniu drzwi do klatki schodowej na jednym z pilskich osiedli. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę 4.800 zł.

Jak się okazało, sprawcą tych zniszczeń była jedna osoba. Policjanci z Referatu zajmującego się przestępczością nieletnich wytypowali młodego mężczyznę, który mógł dokonać tych czynów. Po zebraniu materiałów do sprawy, pilscy kryminalni zatrzymali nieletniego wandala. Obecnie 16-latek przebywa w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Teraz o losie nieletniego zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Źródło: KPP Piła