Piła – Na „domówce” pobili po czym okradli gospodarza imprezy! Dwóch mężczyzn w wieku 38 i 40lat oraz 28-letnia kobieta zostali zatrzymani!

Kryminalni z Piły zatrzymali sprawców rozboju. Dwóch z nich  trafiło na trzy miesiące  do aresztu. Wobec 28-letniej współsprawczyni prokurator zastosował dozór policyjny. Za popełniony czyn grozi im wieloletnie więzienie.

19 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawców rozboju. Podejrzani to dwaj mężczyźni w wieku 38 i 40 lat oraz 28-letnia kobieta, mieszkanka gminy Ujście.

Do zdarzenia doszło w jednym z pilskich mieszkań. Podczas domówki jeden z gości bez żadnego powodu uderzył w twarz pokrzywdzonego – 46-letniego mieszkańca Piły. Zauważywszy to inny z uczestników dołączył się do atakującego i wspólnie bili pokrzywdzonego zadając mu szereg uderzeń w głowę i twarz. Po doprowadzeniu swojej ofiary do staniu bezbronności okradli go z pieniędzy i telefonu komórkowego w czym pomogła im obecna 28-latka. Pokrzywdzony wykorzystując moment nieuwagi swoich oprawców uciekł z mieszkania wyskakując przez okno.

Matka pobitego widząc zakrwawionego syna wezwała Policje i pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z obrażeniami twarzoczaszki i złamaniem kości pięty został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Pilscy kryminalni szybko ustalili sprawców. Już po kilku godzinach od zdarzenia rozbojarze zostali zatrzymani przez policjantów i osadzeni w policyjnym areszcie. 38- i 40-latek byli już wcześniej wielokrotnie  karani za przestępstwa kryminalne i odbywali kary pozbawienia wolności.

Cała trójka usłyszał zarzut rozboju za co grozi im do 12 lat więzienia. Pilscy śledczy zawnioskowali do Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzją Sądu dwaj mężczyźni trafili na 3 m-ce do aresztu, a wobec kobiety prokurator zastosował dozór policyjny.