Piła – Najpierw skopał Mazdę 323, a potem skakał po dachu Skody Octavii! Został zatrzymany. Grozi mu do 5 lat za kratkami

Wczoraj kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 30-letniego  mieszkańca Piły podejrzanego o uszkodzenie dwóch samochodów. Pojazdy stały zaparkowane na jednym z pilskich parkingów niestrzeżonych. Mocno zanietrzeźwiony sprawca przy jednym z pojazdów wgniótł drzwi, a w drugim uszkodził dach. Teraz, wielokrotnie karany w przeszłości mężczyzna, może usłyszeć wyrok nawet 5 lat więzienia.

auto

3 stycznia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy Policji zatrzymali sprawcę uszkodzenia dwóch samochodów. Podejrzany to 30-letni mieszkaniec Piły. Swoich czynów dopuścił się 11 grudnia zeszłego roku. Najpierw w stojący na parkingu w Pile  pojazd m-ki Mazda 323F kilka razy kopnął uszkadzając drzwi, po czym wskoczył na zaparkowany obok samochód m-ki Skoda Octavia i skakał po dachu powodując jego wgniecenie.

auto1

Pilscy kryminalni już wcześniej, na podstawie swojej pracy operacyjnej, ustali sprawcę. Jego zatrzymanie odłożyło się w czasie z uwagi na ukrywanie się przed organami ścigania. Podejrzany jest dobrze znany pilskiej Policji. Wcześniej był wielokrotnie karany za przestępstwa kryminalne oraz narkotykowe. Odbywał też kary pozbawienia wolności.

Dochodzeniowcy przedstawili zatrzymanemu zarzut uszkodzenia samochodów. Mężczyzna wyjaśnił, że to wina alkoholu, którego w dzień zdarzenia spożył znaczną ilość.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła