Piła – Narkotyki – amfetaminę oraz LSD mieli ukryte w podłodze BMW!

Patrolowcy z Komisariatu Policji w Wyrzysku zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z amfetaminą i tabletkami ectasy. Część narkotyków ukryta była w pojeździe, w którym znajdowali się mężczyźni. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

308-1554448 lutego br. policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku podczas nocnego patrolu na mieście, zwrócili szczególną uwagę na stojący na placu targowym pojazd marki BMW. Jak się okazało 28- letni kierowca jak i 20-letni pasażer to mieszkańcy gminy Wyrzysk.

Kierowca był wyraźnie zdenerwowany obecnością stróżów prawa. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co wywołało u niego taki niepokój. Przeszukali mężczyznę i znaleźli przy nim niewielkie ilości amfetaminy. Policjanci sprawdzili również samochód i ujawnili ukryte pod siedzeniami woreczki strunowe z suszem koloru zielonego oraz kilkanaście gramów poporcjowanej amfetaminy. Do własności znalezionych przez mundurowych w pojeździe narkotyków przyznał się 20-latek. Ponadto w miejscu jego zamieszkani funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt tabletek ectasy.

308-155441

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania amfetaminy. W czasie czynności procesowych wyrzyscy śledczy ustalili, że pasażer poczęstował także towarzyszącego mu kolegę amfetaminą. Za ten czyn usłyszał dodatkowy zarzut udzielenia amfetaminy. Obaj podejrzani w przeszłości nie byli karani. Za posiadanie jak i za udzielanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jeśli badanie laboratoryjne potwierdzi, że zabezpieczony w samochodzie susz roślinny to marihuana to zarzuty dla 20-latka zostaną poszerzone o jej posiadanie. Źródło: KMP Piła, Magdalena Marchwant/ RKG