Piła – Narkotykowy diler zatrzymany! Jechał motocyklem pod wpływem towaru, którym handlował!

Policjantki z Ujścia zatrzymały motocyklistę podejrzanego o posiadanie narkotyków. W trakcie rutynowej kontroli drogowej okazało się, że miał przy sobie prawie 100 gram amfetaminy, kilkadziesiąt tabletek ekstazy oraz marihuanę. Ponadto zatrzymany kierował jednośladem po zażyciu różnego rodzaju środków narkotycznych. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań.

25 września br. mundurowe z Posterunku Policji w Ujściu zatrzymały do kontroli drogowej motocyklistę. Okazał się nim znany lokalnej Policji 34-letni mieszkaniec okolicznej wsi. W czasie kontroli osobistej oraz przeszukania plecaka mężczyzny policjantki znalazły spore ilości narkotyków. Sprawca miał przy sobie 64 woreczki strunowe z zawartością amfetaminy o łącznej wadze 65,01 grama i oddzielnie bryłę tego narkotyku o wadze 28,16 grama. Dodatkowo posiadł 43 tabletki ekstazy oraz 0,73 grama marihuany. Przy mężczyźnie policjantki znalazły również pieniądze, które zabezpieczyły na poczet przyszłych kar.

piła ujście diler narkotyki1W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że sprawca kierował jednośladem pod wpływem narkotyków policjantki przewiozły go do szpitala. Tam, w zbadanym moczu zatrzymanego, wykryto: amfetaminę, kokainę, metamfetaminę, ekstazę, kanabinole. Od podejrzanego pobrano krew do badań na zawartość substancji zabronionych w organizmie. Motocykl zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Śledczy z PP w Ujściu przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Materiały sprawy przekazano do chodzieskiej prokuratury. Prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjantki ukarały też zatrzymanego mandatem karnym za brak dokumentów od motocykla.

Po wynikach badania krwi podejrzany może dodatkowo usłyszeć zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, utratę prawa jazdy i grzywnę.

Źródło: KPP Piła