Piła – Narkotykowy gang rozbity!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile na terenie powiatu pilskiego i chodzieskiego przeprowadzili realizacje, podczas których zatrzymali czterech mężczyzn. Są oni podejrzani o udział w obrocie znacznych ilości narkotyków. Podczas czynności kryminalni zabezpieczyli łącznie blisko ćwierć kilograma narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 12 lat.

11 maja br. policjanci z Wydziału Kryminalnego przy ulicy Walki Młodych w Pile zatrzymali mężczyznę. Podczas przeszukania jego pojazdu funkcjonariusze ujawnili ponad 100 gram amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.

W wyniku podjętych dalszych czynności, policjanci ustalili dodatkowo kolejne osoby należące do przestępczej grupy zajmującej się nielegalnym procederem związanym z handlem narkotykami.  Działania kryminalnych doprowadziły do zebrania dowodów, a następnie do zatrzymania kolejnych osób. 12 maja br. na terenie powiatu chodzieskiego pilscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, u których podczas przeszukań zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany. Podczas wszystkich realizacji policjanci ujawnili łącznie blisko ćwierć kilograma narkotyków.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu pilskiego i chodzieskiego w wieku od 29 do 40 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Źródło: KPP Piła