Piła – O KROK OD TRAGEDII: Chciał popełnić samobójstwo skacząc z 7. piętra wieżowca! Siłą uratowali go pilscy policjanci!

Pilscy policjanci na co dzień pracujący w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym uratowali życie mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. 47-latek zamierzał wyskoczyć z VIII piętra budynku wielorodzinnego. Przybyli niezwłocznie na miejsce mundurowi nie wahali się ani chwili i szybko obezwładnili mężczyznę ściągając go z parapetu.

8 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Pile odwiedli 47-letniego mężczyznę od samobójstwa.

Na miejsce zdarzenia mundurowych skierował dyżurny pilskiej komendy, który otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie chcącym wyskoczyć z VIII piętra wieżowca.

Policjanci niezwłocznie dotarli na miejsce. Już z dołu zobaczyli siedzącą na parapecie w otwartym oknie postać. Natychmiast udali się na VIII piętro. Patrolowcy wykorzystując moment nieuwagi i element zaskoczenia dynamicznie obezwładnili mężczyznę zdejmując go z parapetu.

Uratowany 47-latek oświadczył policjantom, że nie chce mu się żyć, że ma wszystkiego dosyć. Płakał przy tym i był bardzo rozchwiany emocjonalnie. Badanie wykazało, że niedoszły samobójca był pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe i zapewnili mężczyźnie bezpieczeństwo. Źródło: KPP Piła