Piła – Multirecydywista ponownie złapany na kradzieży ponownie złapany na kradzieży. Tym razem na gorącym uczynku!

Ujęty na gorącym uczynku przez obywatela sprawca kradzieży przyznał się pilskim policjantom do kilku innych przestępstw. Swoich czynów dopuścił się w miesiącu wrześniu i październiku br. na terenie Piły. Teraz może trafić do więzienia na wiele lat.

16 października br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyzna próbował ukraść rower z jednej z pilskich posesji. Kradzież udaremnił właściciel, który zauważył złodzieja wychodzącego z rowerem z terenu jego działki. Sprawca nie miał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Przybyli na miejsce policjanci szybko ustalili kim jest pechowy złodziej. Okazał się nim znany pilskim funkcjonariuszom 60-letni mężczyzna, wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się śledczym także do innych kradzieży i kradzieży z włamaniem do piwnic dokonanych na terenie miasta Piły.

Mężczyzna odbywał już wcześniej kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, dlatego teraz za swoje czyny odpowie w warunkach tzw. recydywy wielokrotnej. Grozi mu wieloletni pobyt za kratkami.

Źródło: KPP Piła