Piła – Po pijaku ukradli samochód i podczas ucieczki z miejsca zdarzenia go rozbili!

Pilscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Pojazd stał zaparkowany w centrum miasta. Sprawcy nie zajechali jednak daleko, gdyż dachowali i zatrzymali się w rowie.  Za popełniony czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 
piła zatrzymanie areszt

20 września br. policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Policji w Pile ustalili i zatrzymali trzech sprawców kradzieży samochodu. Podejrzani to mieszkańcy Piły w wieku 23 i 24 lat. Cała trójka podczas zdarzenia była pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna, któremu przypadła rola kierowcy nigdy nie posiadł prawa jazdy.

 piła zatrzymanie areszt 1

Pojazd stał zaparkowany na parkingu w centrum miasta. Zatrzymani kluczyki do auta znaleźli na chodniku. Wcześniej zgubił je właściciel. Byli jednak zmuszeni porzucić pojazd, gdyż nietrzeźwy kierowca nie zapanował nad samochodem. Auto dachowało, po czym wjechało do rowu. O dziwo cała trójka wyszła z tego bez szwanku.

W ciągu kilku godzin od kradzieży sprawcy siedzieli już w policyjnym areszcie. Pilscy śledczy przedstawili im zarzut włamania do samochodu i następnie jego kradzieży. Podejrzani przyznali się do zarzucanego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
piła zatrzymanie areszt 2

Dodatkowo sprawca – kierowca skradzionego auta – odpowie za kierowane samochodem pod wpływem alkoholu, za spowodowanie kolizji oraz za jazdę bez uprawnień.

Mężczyźni byli już wcześniej notowani przez Policję. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

Źródło: KMP Piła