Piła – Pobił i okradł 66-latka. Teraz grozi mu do 12 lat za kratkami!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 46-letniego mieszkańca Piły. Sprawca kilka razy uderzył 66-letniego mężczyznę i okradł go. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 1200 zł. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara więzienia do 12 lat.

Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia br. przy ulicy Roosevelta w Pile. W godzinach wieczornych nieznany sprawca zaatakował 66-letniego mieszkańca Piły. W pewnym momencie napastnik bez żadnego powodu zaczął uderzać z pięści w głowę pokrzywdzonego. Kiedy mężczyzna był już bezbronny, sprawca najpierw przeszukał odzież swojej ofiary, a następnie zabrał mu telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 800 zł. Po zdarzeniu sprawca bardzo szybko oddalił się w nieustalonym kierunku.

Zajmujący się sprawą policjanci z Wydziału Kryminalnego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, policjanci ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o rozbój. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mężczyznę w mieszkaniu przy ulicy Bydgoskiej w Pile i przewieźli prosto do policyjnego aresztu. Przyznał się on do popełnionego czynu, jednak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego tak postąpił.

Zatrzymany to 46-letni mieszkaniec Piły. Wcześniej nie był karany. Za popełnione przestepstwo grozi mu kara więzienia do 12 lat. Źródło: Policja Piła, Żaneta Kowalska/ RKG