Piła – Podczas rutynowej kontroli BMW, zatrzymano handlarza kontrabandą – lekami na potencje Kamagra 100 i Sextreme Red Fors oraz papierosami

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Pile zabezpieczyli kilkaset przeznaczonych na handel tabletek na potencje oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec Piły. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego podejrzanemu mężczyźnie, poza przepadkiem zabezpieczonego towaru, grożą wysokie grzywny i kara do dwóch lat więzienia.

4 stycznia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pilskiej jednostki Policji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki BMW. Pojazdem kierował 41-letni mieszkaniec Piły. Podczas kontroli funkcjonariusze w bagażniku oraz w schowku znaleźli około 400 sztuki tabletek leku „Kamagra 100” i „Sextreme Red Fors”. Oba leki stosowane są w celu poprawy potencji u mężczyzn. Kierowca nie posiadał wymaganego pozwolenia na handel tabletkami na terenie RP.

Dodatkowo w pojeździe oraz w czasie przeszukanie mieszkania 41-latka „pegowcy” ujawnili łącznie 300 sztuk papierosów MARVEL i Marlboro bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu produktów leczniczych, nie posiadając pozwolenia na dopuszczenie do obrotu. Za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto za posiadanie nielegalnych papierosów odpowie za wykroczenia skarbowego. Za ten czyn grozi mu wysoka grzywna.