Piła – Podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymano poszukiwanego mężczyznę oraz wykryto amfetaminę w aucie

Ujscy policjanci w czasie kontroli drogowej zatrzymali kierowcę podejrzanego o posiadanie amfetaminy oraz pasażera poszukiwanego przez Policję. Dodatkowo kierujący zanim wsiadł za kierownicę zażywał narkotyki. Teraz badanie jego krwi wyjaśni czy w czasie jazdy samochodem miał w organizmie niedozwolone substancje. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

W nocy, 8 października br., policjanci z Posterunku Policji w Ujściu w trakcie kontroli drogowej znaleźli w samochodzie amfetaminę o wadze około 15 gramów. Właścicielem zakazanego proszku okazał się kierowca – 21-letni mieszkaniec gminy Ujście. Policjanci ustali także, że zanim wsiadł do pojazdu zażywał amfetaminę. W szpitalu pobrano od niego krew do badań na zawartość substancji niedozwolonych w organizmie.

Śledczy ogłosili już kierowcy zarzut posiadania amfetaminy za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. W zależności od wyników badania krwi nie wykluczone, że usłyszy jeszcze kolejny zarzut – kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Za ten czyn grozi mu  kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna i utrata prawa jazdy.

W pojeździe był jeszcze pasażer. Podawał policjantom fałszywe dane osobowe. Funkcjonariusze ustalili, że jest to 24-letni mieszkaniec gminy Ujście poszukiwany celem osadzenia w Areszcie Śledczym. Teraz odbywa karę pozbawienia wolności orzeczoną za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu. Nim jednak trafił do aresztu policjanci ukarali go mandatem za umyślne wprowadzenie w błąd co do swojej tożsamości.