Piła – Policjanci dla seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile spotkali się z seniorami. Celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie starszych osób na współczesne zagrożenia. Wszyscy goście obecni podczas prelekcji otrzymali Poradniki Bezpiecznego Seniora.

Dzień Babci i Dziadka, obchodzony w Publicznym Przedszkolu nr 8 w Pile 5 lutego br., był doskonałą okazją do spotkania się z seniorami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Policjanci z Wydziału Prewencji na początku spotkania przekazali uczestnikom spotkania najlepsze życzenia z okazji ich święta, a także rozmawiali o tym, jak nie dać się oszukać na metody stosowane przez oszustów, m.in. „na wnuczka”, „na policjanta” i „na funkcjonariusza CBŚP”.

Mundurowi przekazali również kilka prostych rad, które pozwolą uniknąć sytuacji, w której można paść ofiarą kradzieży telefonu, dowodu osobistego lub karty bankomatowej. Bardzo ważnym zagadnieniem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym pieszych. Seniorzy poznali najczęstsze przyczyny wypadków drogowych, dowiedzieli się dlaczego warto i czy trzeba nosić odblaski, a także jak poruszać się bezpiecznie po drogach jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali od policjantów materiały profilaktyczne, w tym Poradniki Bezpiecznego Seniora, w których znaleźć można m.in. takie zagadnienia jak: zagrożenia bezpieczeństwa, zagrożenia pożarowe, bezpieczeństwo w handlu, bezpieczeństwo farmakologiczne, bezpieczne i zdrowe żywienie, a także troska o zdrowie.

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl – KPP Piła / Żaneta Kowalska