Piła – Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Policjanci pełniący na co dzień służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pile, po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 38-latek swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, uszkodził słup i dodatkowo miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed Sądem.

Na co dzień pełnią służbę w pilskiej komendzie. Technik kryminalistyki, funkcjonariusz ruchu drogowego oraz policjant wydziału kryminalnego. Tego dnia, w godzinach wieczornych przypadkowo spotkali się w centrum miasta. Podczas wspólnej rozmowy, w pewnym momencie usłyszeli huk. Po chwili zauważyli, że samochód osobowy marki Audi uderzył w słup.

Nie wahając się nawet chwili, policjanci pobiegli na miejsce zdarzenia, aby pomóc pokrzywdzonemu. Funkcjonariusze zauważyli jak z samochodu wysiadł mężczyzna, który oświadczył, że nic mu się nie stało. Jednak policjanci czekali już na służby ratunkowe. W pewnym momencie zauważyli także, że mężczyzna bardzo podejrzanie się zachowuje.

Nagle zabrał kluczyk ze stacyjki i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli błyskawicznie za nim. Po kilkudziesięciu metrach zatrzymali go i przekazali swoim umundurowanym kolegom. Jak się okazało 38-letni mieszkaniec gminy Ujście miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed Sądem. Policjanci zatrzymali również kierowcy prawo jazdy. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet kilka lat więzienia.

Źródło: KPP Piła