Piła – Policjanci rozbili narkotykowy, rodziny biznes! Trzej bracia zatrzymani. Grozi im do 3 lat

Wyrzyscy policjanci zatrzymali braci trudniących się przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli 19 krzaków marihuany wysokich nawet na 2 metry, prawie 1 kg liści tego narkotyku i blisko 60 gramów przygotowanego do wprowadzenia na rynek suszu. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem.

marihuana 1

21 września br. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku ustalili i zatrzymali trzech braci podejrzanych o posiadanie i uprawę marihuany. Sprawcy to mieszkańcy Wyrzyska w wieku 22, 25 i 28 lat.

trawka marihuana 4

Policjanci podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyzn znaleźli 45 woreczków strunowych i plastikowe pojemniki z suszem przygotowanym do sprzedaży na miejscowy rynek. Łączna waga przechwyconego towaru to 56,46 grama.

marihuana 1 1Na poddaszu funkcjonariusze odkryli też specjalnie przygotowane przez sprawców miejsce przeznaczone do wstępnej uprawy konopi indyjskich.

Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym policjanci zabezpieczyli kilka kartonów z liśćmi tego narkotyku o wadze 870 grama. W ogrodzie natomiast ujawnili 9 krzaków konopi indyjskich wysokich na 1,7 metra.

To jednak nie koniec. W wyniku dalszych działań wyrzyscy policjanci dotarli do uprawy marihuany przez braci na łąkach na terenie gminy Wyrzysk, w rejonie rzeki Noteć. Tam zabezpieczyli 10 krzaków narkotyku o wysokości od 1 do 2 metrów.

Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania i uprawy środków odurzających. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Na wniosek śledczych prokurator wobec głównego inicjatora narkobiznesu zastosował dozór policyjny.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła