Piła – Policyjny pies + stare BMW = narkotyki! FILM

Policjanci z pilskiej patrolówki zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów marihuany. Do znalezienia części zabronionego środka, ukrytego w samochodzie, przyczynił się policyjny pies służbowy . Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zarzuty w sprawie usłyszało dwóch mieszkańców gminy Ujście.

9 lutego br. funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pilskiej jednostki Policji w czasie nocnego patrolu miasta zauważyli zaparkowany przy Al. Niepodległości w Pile samochód osobowy m-ki BMW. W pojeździe tym znajdował się 20-letni kierowca oraz dwoje pasażerów- 21-latek i 17-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami gminy Ujście.

Przy 21-latku mundurowi znaleźli niewielkie ilości marihuany. Kilkadziesiąt woreczków strunowych z tym narkotykiem patrolowcy zabezpieczyli w czasie przeszukania BMW. Łącznie w bagażniku stróże prawa ujawnili 32 gramy marihuany. Policjanci postanowili sprawdzić czy w samochodzie nie zostały ukryte kolejne niedozwolone substancje. Do tego posłużył pies służbowy pilskiej Policji wyszkolony do wykrywania zapachu narkotyków. Pracując pod nadzorem swojego przewodnikiem pies „wywęszył” narkotyki w obrębie układu kierowniczego. Technik kryminalistyki wyjął stamtąd woreczek strunowy z zawartością marihuany. Właścicielem znalezionych w samochodzie narkotyków okazał się kierowca.

Pilscy śledczy przedstawili mężczyznom zarzut posiadania środków odurzających. Za ten czyn godzi im do 3 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani nie byli w przeszłości karani.